KONST / Litografier / Färglitografi 17334440
nr 1733 4440
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
2 st, Signerad, numrerad 99/390. Färglitografi, bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 19:49:34
17/10 09:35:35
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon